Watsu ®

Watsu® yra japoniško masažo, raumenų tempimo, šokio ir meditacijos dermė.

Watsu® sukuria gilų atsipalaidavimą, malšina įsisenėjusius skausmus ir išlaisvina nuo įtampos.

Ši terapija gali būti taikoma visiems be išimties sveikiems visų amžiaus grupių žmonėms – nuo kūdikių iki senolių; taip pat sergantiems ir neįgaliems žmonėms, tiksliai įvertinus būklę.

Watsu® atliekamas šiltame 34-35 C vandenyje, terapiniuose baseinuose.

IMG_5222_www.watsu.lt.lt

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Watsu stebuklas

Kas tu? Kodėl tau duotas šis kūnas šioje planetoje? Koks tavo vaidmuo milžiniškoje visatoje? Jei rūpi atsakymai į šiuos klausimus, yra dar vienas atsakymų pilnas kelias – Watsu – judesio, masažo ir meditacijos dermė šiltame vandenyje.


Watsu termino reikšmė

     Watsu (kurio pavadinimas kilęs iš „WATer shiatSU” – „vandens šiatsu”) – Zen Shiatsu meistro ir poeto Haroldo Dullo proto kūrinys. 1980 H. Dullas pirmą kartą sujungė Šiatsu su kūno tempimo elementais šiltame vandenyje. Šiandien Watsu atlieka daugiau nei tūkstantis kruopščiai paruoštų kvalifikuotų specialistų šešiuose žemynuose; jis suteikiamas karštųjų versmių baseinėliuose, asmeniniuose baseinuose, ligoninės bei fizinės terapijos klinikose, grožio ir sveikatingumo centruose.

     Watsu – tai pokalbis be kalbėjimo. Jūs, specialisto prilaikomi,  linguojate, supatės ant nedidelių vandens bangų šilto vandens baseine. Vandens srovės ir sūkuriai lyg tūkstančiai masažuotojo pirštų padeda visam kūnui atsipalaiduoti ir pasiekti tokią būseną, kai kvėpuojama kiekviena kūno ląstele. Daugelis žmonių teigia, kad Watsu „palaimingai atpalaiduoja”. Visame pasaulyje Watsu praktikai, masažuotojai ir kiti specialistai pasitelkia šį metodą mokymui “būti šią akimirką”. Watsu elementai naudojami nugaros skausmams ir stresui mažinti, ortopedinėms problemoms spręsti.

     Profesionalios sesijos metu Watsu specialistas gali panaudoti daugybę įvairių technikų ir būdų. Kiekvienas prisilietimas, judesys ir Watsu patirties aspektas yra labai svarbus, be to, skirtingai veikia plūduriuojantį žmogų. Šiltas vanduo atpalaiduoja audinius ir nuramina protą. Siūbavimas vandenyje sukuria lengvumo įspūdį ir pakeičia traukos bei laiko suvokimą. Ritmingas ir ramus kvėpavimas sukuria laisvumo pojūtį bei jausmą, kad esi suprastas ir užjaustas. Tempimas išplečia audinius. Šiatsu atveria energijos tėkmę visame kūne. Kūno energijos sistema  atsiveria visatos tvarkai. Siūbuojantys judesiai suteikia laisvės, aptakumo ir grožio pojūtį. Besąlygiška meilė tau leidžia pasijusti pripažintam. Subtilus apkabinimas sukuria globojimo ir saugumo jausmus.

     Watsu suteikia galimybę pažvelgti anapus fizinio pasaulio. Kai kūnas visiškai atsipalaiduoja – taip nutinka besvorėje šilto Watsu erdvėje – protas liaujasi plepėjęs. Kai kūnas ir protas nusiramina, liekate su savo esybe. Savo siela. Savo dvasia. Tikruoju „aš”.

     Ką turime omenyje sakydami „siela”? Daugeliui žmonių tai – naujas, aiškesnis žvilgsnis į save. Jie tarsi pamiršta apie kasdienius rūpesčius – pareigas, įsipareigojimus, darbą – jie sutelkia dėmesį į save, į savo tikruosius norus ir poreikius. Po sesijos žmonės jaučiasi ramūs ir saugūs, jaučiasi suprasti ir vertinami. Jie pajunta, kad sugeba atleisti, užjausti ir mylėti save bei kitus. Daugelis teigia suvokę aiškesnį savo gyvenimo tikslą. Galbūt šį tikslą jie pirmą kartą sąmoningai suvokė būtent  Watsu sesijų metu. Watsu grąžina žmones į save pačius, švelniai „pasiūlo“ pažvelgti be vertinimo į save.

     Daugelis žmonių, atsimerkę Watsu sesijos pabaigoje, ištaria, kad „taip atsipalaidavę dar nebuvo gyvenime”. Kai kuriuos sujaudina nepaprastai gilus darbas, kiti teigia pajutę „visišką vienovę su pačiu savimi, tave lydėjusiu žmogumi, vandeniu, Visata… viskuo!”. Tai ypatinga, tai „kažkas tokio“, ką turi patirti pats, kad galėtumei tikrai įvertinti. Pokalbis su savimi, atsipalaidavimas ir dvasinis atsivėrimas – visa tai kartu per vieną nepaprastai malonią valandą.

     Visi šie Watsu aspektai kartu paėmus sukuria gilų visa aprėpiantį išgyvenimą, kuriam, tiesiogine šio žodžio prasme, joks kitas neprilygsta. Iš dalies tai – raminantis plūduriavimas, iš dalies – grįžimas į įsčias ir iš dalies – skrydis anapus proto ribų. Tai – atgaiva kūnui. Tai – psichinė ramybė. Tai – dvasinis kelias namo. O jeigu ieškote vieno žodžio, kuris visa tai geriausiai apibūdintų, greičiausiai tai bus „atgimimas”.


Priimančiojo požiūriu

     Tam, kuriam suteikiamas Watsu, viskas gali atrodyti apgaulingai paprasta. Apsirengi maudymosi kostiumėlį, įlipi į šiltą vandenį (35-36 C), praktikas trumpai instruktuoja ir atsargiai paguldo ant vandens, prilaikydamas galvą ir nugarą. Nieko nematai, tik šviesos ir šešėlio žaismą, nes esi užsimerkęs. Nieko negirdi, išskyrus vandens šnaresį, nes tavo ausys panirusios. Jauti tik vandens šilumą ir besvorio kūno judesius, kai šis švelniai linguoja ir supasi tėkmėje. Kartais suvoki, jog tau masažuoja įsitempusį raumenį ar tave smarkiai ištempia. Bet labai greitai visi prisilietimai ir judesiai susilieja į vientisą darnų ir grakštų šokį belaikėje erdvėje. Pastebi nebe darbą, kurį atlieka praktikas, o jo rezultatus: visišką fizinio kūno atsipalaidavimą ir palengvėjimą, atsiradusį praėjus įtampai bei skausmams.

     Tuo pat metu, kai atpalaiduoji kūną, paleidi ir protą. Tarp kūno kalbos tyrinėtojų egzistuoja teorija, kad kiekvienas fizinis skausmas turi atitikmenį mintyse. Pavyzdžiui, jeigu nesiliauji galvojęs, kad tau skauda kojos pirštą, negali pamiršti ir emocinių aplinkybių, kai susižeidei ar įvyko nelaimingas atsitikimas. Watsu metu, kai kūnas atsikrato fizinių negalavimų, protas paleidžia ir su tuo susijusius atsiminimus. Tai nereiškia, kad būtinai pastebėsi, kaip protas išsilaisvina nuo atsiminimų – pradžioje tai nepastebima. Tavęs galbūt nebetrikdys jokios mintys – fizinio kūno laisvę lydės dvasinė ramybė.

IMG_7151_watsu.lt


Suteikiančiojo požiūriu

     Iš specialistų, besimokančių atlikti Watsu, prašoma gilintis į savo kūną, protą, dvasią. Watsu mokymosi programa intensyvi. Studentai valandų valandas mokosi ir tobulina įvairius būdus, kaip atpalaiduoti kūną vandenyje. Be to, jie mokosi pažinti save, tiek per dvasinius atsivėrimus, įvykstančius per Watsu, kuris jiems dažnai atliekamas, tiek per emocinį poveikį, kurį patiria atlikdami tokį gilų ir subtilų darbą. Watsu nėra mokomas ar praktikuojamas kaip psichoterapijos forma. Jo šaknys glūdi Zen budizme; tai praktika, kurios metu paprasčiausiai stebima ir priimama tai, kas vyksta. Watsu specialistai mokosi besąlygiškai mylėti savo klientus, o vienas svarbiausių žingsnių tame procese yra mokymasis mylėti save.

     Tam, kad Watsu galėtų išmokti daugiau žmonių, kad būtų palaikomi Watsu mokytojai ir jų mokiniai, kad mūsų programos patenkintų vis didėjantį Watsu poreikį, yra sukurta ne pelno siekianti Pasaulinė kūno procedūrų vandenyje asociacija (Worldwide Aquatic Bodywork Association, WABA). Ši organizacija nustato Watsu bei su juo susijusių vandens procedūrų standartus, taip pat kaupia informaciją apie Watsu profesionalus ir dėstytojus. WABA kasmet organizuoja pasaulinę Watsu savaitę (WORLD WATSU WEEK).

Versta iš A. Yavelow straipsnių.

watsu_kriaukles_3